Elizabeth Fuller

GWIAZDA I JA

(Ja i Jezebel)

,,Gwiazda i ja” to jeden z największych broadwayowskich hitów. Rewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Bette Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc.

Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej jedna z ulubionych przez Państwa komediowych aktorek Anna Gornostaj. Jest to jej jubileusz pracy artystycznej. 30 lat na scenie i w filmie.

Obok naszych głównych bohaterek zobaczycie państwo Barbarę Kurzaj i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu.

Przewrotne dialogi, zabawne sytuacje i dowcipna riposta to dodatkowe walory tej znakomitej sztuki. Autorka Elizabeth Fuller dzięki znakomitemu ujęciu w dramat swojej ,,przygody z Gwiazdą” stała się jedną z najbardziej znanych literackich celebrytek w Ameryce.

Piosenkę finałową śpiewa Natalia Sikora

Przekład Julita Grodek

Reżyseria Cezary Morawski

Scenografia Dorota Banasik

Kostiumy Elżbieta Tolak

Muzyka Agnieszka Putkiewicz

Teksty piosenek Michał Wojnarowski

Reżyseria Cezary Morawski

 

KIEDY GRAMY

  • Brak
    biletów

    Kup bilet
  • Brak
    biletów

    Kup bilet

ok. 100 min. z przerwą

39 zł; 49 zł; 55 zł