TRIBUTE TO THE BEATLES

Drodzy Widzowie! We wrześniu wystąpią u nas bydgoskie ŻUKI. Zespół występował z wieloma światowymi gwiazdami muzyki rock i pop w 16. krajach świata. Zagrali też w Klubie Cavern w Liverpoolu. Mają za sobą ponad 4000 koncertów. Grali też koncerty z orkiestrami symfonicznymi u boku renomowanych dyrygentów.

Muzyka Beatlesów – najlepszej Grupy w historii rocka – była inspiracją do stworzenia spektaklu „Tribute to The Beatles”. Spektakl zrealizowany z okazji 55- lecia pierwszego publicznego występu Beatlesów w składzie z Ringo Starrem oraz 30-lecia Zespołu ŻUKI, którego covery opisują ich drogę inspirowaną przez Wielką Czwórkę z Liverpoolu.

Wspólnie z Teatrem Witryna i Teatrem Tańca Brax stworzyli spektakl będący połączeniem różnych form artystycznej ekspresji: teatru, tańca, muzyki, plastyki, multimediów i słownej narracji. To widowisko składające się z ciągu scenicznych impresji tworzących opowieść o miłości, tęsknotach i rozterkach dnia codziennego..to historia rozstań i powrotów sięgająca w przeszłość i dotykająca teraźniejszości…….buntownicza i nostalgiczna zarazem…..

Muzyka Beatlesów jest na tyle uniwersalna, że można ją wpleść w każdą historię. Ich największe przeboje to jednocześnie obraz szerokiej panoramy historycznej. Obraz zmieniającej się rzeczywistości: świata, Polski….to sceniczna podróż do źródeł światowego rocka…..

Bilety: http://teatrcapitol.biletyna.pl/event/view/id/52871

REŻYSERIA ROMAN BARANOWSKI
CHOREOGRAFIA BEATA REWOLIŃSKA

W spektaklu udział biorą

ZESPÓŁ ŻUKI w składzie:
ADAM STANISZEWSKI
PIOTR ANDRZEJEWSKI
JOACHIM PERLIK
MAREK POSIECZEK
JERZY BOŁKA

TEATR WITRYNA: JOANNA ANDRZEJEWSKA

JOANNA WOLSKA-BĄK
ANNA KRZYŻANOWSKA
AGNIESZKA WOŁODKIEWICZ
BEATA KORZENIOWSKA
PIOTR MASZNER

GOŚCINNIE :

TEATR TAŃCA BRAX – PAŁAC MŁODZIEŻY BYDGOSZCZ
MAJA ŁUNKIEWICZ
AGATA ROGATTY
ANNA WITKOWSKA
JULIA KLIMEK
JULIA SZULC
SANDRA ZIEGERT
i inni….