Iza Miko

Polska aktorka i modelka. W dzieciństwie śpiewała w zespole dziecięcym Fasolki. Jako czternastolatka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, żeby uczyć się tańca w American Ballet Association w Nowym Jorku. Kontuzja uniemożliwiła jej dalsze kształcenie się w tym kierunku. Postanowiła pozostać w Stanach, gdzie zaczęła pracować jako aktorka i fotomodelka.

Przełomem w jej karierze okazał się w występ w filmie „Wygrane marzenia” (Coyote Ugly, 2000). Następnie pojawiła się w thrillerze „Straceni” (The Forsaken, 2001) i w filmie „W rytmie hip-hopu 2” (Save the Last Dance 2, 2006). W 2016 roku wzięła udział w programie Azja Express emitowanym na kanale TVN. Jej partnerem był Leszek Stanek, z którym zajęła trzecie miejsce w finale.

W Teatrze Capitol gra Alex w spektaklu „Dwie połówki pomarańczy”.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.