CUDOWNA LAMPA ALADYNA

„Cudowna lampa Aladyna” to opowieść o zaczarowanej lampie, z ukrytym w niej, spełniającym wszystkie życzenia duchem Dżinem. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z „Księgi Tysiąca i Jednej Nocy”. Przepełniona magią i tajemnicą bajka powstała właśnie na podstawie tej historii oraz jednej z „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana.

Spektakl opowiada przygody młodego Aladyna i Czarnoksiężnika Roeoendera. Czarnoksiężnik pragnie za wszelką cenę dostać się do jaskini pełnej skarbów i zdobyć wyjątkową lampę. Jednak dostęp do tej kryjówki ma jedynie Aladyn. Czarodziej postanawia więc odnaleźć młodzieńca i podstępem nakłonić go do wejścia do skarbca. I gdy magiczny przedmiot ze spełniającym życzenia duchem jest już na wyciągnięcie ręki Roeoendera, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. W czyje ręce trafi dająca władzę niezwykła lampa? Jak potoczą się losy perskiego chłopca? Czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście? W ten wyjątkowy, magiczny i baśniowy świat wprowadzą widzów zapierające dech w piersiach, nowoczesne projekcje multimedialne.

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Cudowna Lampa Aladyna” zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie edukacji polonistycznej i etycznej. Uczeń, na podstawie przekazu płynącego z tekstu kultury, odkrywa, że każdy wybór rodzi konsekwencje, za które potem trzeba wziąć odpowiedzialność. Podczas warsztatów po spektaklu omawiane są cechy pracy aktora i funkcjonowania teatru. 

adaptacja i reżyseria Tomasz Gawron

kostiumy i scenografia Jan Kozikowski

muzyka Igor Przebindowski

teksty piosenek Karolina Słyk

choreografia Karolina Kroczak

projekcje video i reżyseria świateł Jakub Laskowski
efekty magiczne Wojciech Rotowski
głos Gwiazdy Miriam Aleksandrowicz
fot. Paulina Ostrowska

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci od 5 roku życia.

Data premiery: 2017-09-23

Wiek: od 5 lat

Drukuj

ok. 60 minut bez przerwy

od 49 zł

OBSADA

 • Joanna Halinowska

  Joanna
  Halinowska

 • Igor Obłoza

  Igor
  Obłoza

 • Marlena Suder

  Marlena
  Suder

 • Michał Ziembicki

  Michał
  Ziembicki

  • Stefan Krzysztofiak

   Stefan
   Krzysztofiak

 • Filip Krupa

  Filip
  Krupa

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.