Krzysztof Jaślar & Krystyna Kwiatkowska

WANNA ARCHIMEDESA

Muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat  najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków!

Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć. O takiej szkole marzą dzieci i dorośli! Wszystko to dzieje się w klasie – laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa WANNA ARCHIMEDESA.

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Wanna Archimedesa” zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie fizyki i geografii. Omawia pierwsze wyprawy geograficzne, zachowanie się ciał na podstawie zasad dynamiki Newtona, pojęcie siły wyporu i prawo Archimedesa. Zagadnienia analizowane są na przykładzie ciekawych doświadczeń, przedstawione młodym Widzom w atrakcyjnej i przystępnej formie.

Rekomendowany wiek Widzów 6-12 lat.

Scenariusz i reżyseria Krzysztof Jaślar

Muzyka Krystyna Kwiatkowska

Scenografia Joanna Kuś

Kostiumy Bożena Ślaga

Choreografia Inga Pilchowska

Produkcja Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej

Muzyka ze spektaklu „Wanna Archimedesa” jest dostępna w serwisie Spotify.
Serdecznie zachęcamy do słuchania!

Spektakl gościnnie wystawiany w Teatrze Capitol.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Data premiery: 2014-09-07

Wiek: 6-12 lat

POBIERZ TERMINY

ok 120 minut z przerwą

od 55 zł

OBSADA

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.