Adrianna Kućmierz

Adrianna Kućmierz (ur. 1990) – aktorka i wokalistka, absolwentka AST w Krakowie na specjalności wokalno-aktorskiej, Szkoły Muzycznej I st. w klasie fortepianu oraz studiów podyplomowych Life Coaching. Jest laureatką Grand Prix Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Występowała na deskach Teatru Słowackiego w Krakowie oraz T. Polskiego i T. Kamienica w Warszawie, a obecnie można ją zobaczyć na scenach teatrów Syrena i Capitol w Warszawie. Gra również w serialach TV i użycza głosu postaciom z gier komputerowych. Komponuje i pisze teksty piosenek, gra na fortepianie, gitarze i ukulele, w 2022 r. wydała autorską płytę pt. „Stanę się ziemią”. Prowadzi zajęcia z piosenki aktorskiej i tańca w Studio Aktorskim Doroty Zięciowskiej.

W Teatrze Capitol można ją oglądać w spektaklu „Razem czy osobno” oraz przedstawieniu dla najmłodszych widzów  „Wanna Archimedesa”.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.