Aleksandra Szwed

Aleksandra Szwed to niezwykle utalentowana artystka. Z równie wielkim powodzeniem występuje na teatralnej jak i muzycznej scenie. Przed rozpoczęciem pracy w telewizji Szwed była w grupie dzieci towarzyszących występom Majki Jeżowskiej. Związana była również z Młodzieżowym Domem Kultury „Ochota”. Przez 11 lat (1998–2009) wcielała się w postać Elizy w serialu „Rodzina zastępcza”. Rola ta przyniosła jej ogólnopolską popularność. Grała również w serialach: „Niania”, „Teraz albo nigdy”, „Daleko od noszy”, „Ranczo”, „Na krawędzi”, „Barwy Szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „Leśniczówka”.

Od niemal dekady jest związana z Korotki Music i koncertuje z zespołem Marcina Przytulskiego The CzadMakers w trzech – co ciekawe – zupełnie różnych odsłonach: popowo -rockowej, jazzowo-swingowej i zimowo-kolędowej. Od września 2018 Aleksandra Szwed jest gwiazdą muzyczną programu „Jaka to melodia”.

Najnowszy wspólny projekt Aleksandry Szwed i Korotki Music, autorska nowość w świecie show-biznesu, to „Na linii strzału – sztuka teatralna i warsztaty dla biznesu”. W tym wydarzeniu Ola gra z Markiem Siudymem i wraz z nim prowadzi warsztaty z teatralizacji życia, według jej scenariusza.

Na swoim koncie ma również liczne role teatralne. Ze sceną związana jest od dziecka. Zaczynała w warszawskim teatrze Rampa, potem przez wiele lat była członkiem młodzieżowej OFFowej grupy teatralnej „Lusterko”. W ostatnich latach wystąpiła m.in. w spektaklach takich jak: „Antoine”, musicalu „Siostrunie”, w czarnej komedii romantycznej „Dwie Połówki Pomarańczy”. Obecnie  gra w  sztuce „Przepraszam co Pan tu robi”. W Teatrze Capitol gra w spektaklach: „Alibi od zaraz” oraz „Łóżko pełne cudzoziemców„.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.