Ilona Wrońska

Ilona Wrońska ur 1977 w Lęborku, skończyła PWST wydz.aktorski we Wrocławiu.
Szerszej publiczności znana z serialu „Na Wspólnej” gdzie przez 16 lat wcielała się w postać Kingi Brzozowskiej. Wcześniej związana z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Teatrem Śląskim w Katowicach, Sceną Projekt-Teatr Warszawa.
Obecnie współpracuje z warszawskimi teatrami: Teatrem Kamienica oraz Teatrem Capitol, gdzie można zobaczyć ją w roli Jean w farsie „Kochane Pieniążki.”
Bierze również udział w spektaklach wyjazdowych po całej Polsce.
Od kilku lat prowadzi bloga o edukacji domowej, którą razem z partnerem Leszkiem Lichotą zaczęli 5 lat temu podczas półrocznej podróży po Stanach i kontynuują swoją przygodę z homeschoolingiem do dnia dzisiejszego www.ilonawronska.pl. Mama Nataszy i Kajtka :)
Uważa, że „wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko będziemy mieli odwagę za nimi iść.”
W Teatrze Capitol występuję w spektaklu „Kochane pieniążki”

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.