Katarzyna Polewany

Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie specjalności wokalno aktorskiej. Swoje pierwsze kroki artystyczne stawiała w wieku 16 lat („High School Musical on Stage” reż. Tomasz Dutkiewicz). Jeszcze przed rozpoczęciem studiów w szkole teatralnej występowała na różnych scenach w spektaklach takich jak „Mayday 2” czy „Szalone nożyczki” w impresaryjnym Teatrze Tu i Teraz, w którym gra do dziś.

Współpracuje także m.in z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie można ją zobaczyć w głównej roli spektaklu „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk.

W Teatrze Jaracza w Łodzi w „Wiśniowym sadzie” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej wcielała się w postać Duniaszy. Grała również w „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara. Jest finalistką 24. edycji festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz półfinalistką festiwalu „Serca Bicie” Andrzeja Zauchy w 2021 roku. Zajęła drugie miejsce i tym samym otrzymała srebrną maskę w 17 edycji programu telewizyjnego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

W Teatrze Capitol można aktorkę zobaczyć również w spektaklu „Królowa śniegu” w reżyserii Tomasza Gawrona.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.