Małgorzata Sadowska

Polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Przez lata związana z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Zagłębia. Współpracuje z Teatrem Komedia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem Capitol w Warszawie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1991).

Współpracowała z m.in. K. Dejmkiem, A. Łapickim, J. Englertem, Z. Zapasiewiczem, M. Prusem, W. Malajkatem, M. Wojtyszką, J. Bromskim, W. Adamczykiem, A. Barańskim. Spektakl „Koń, Kobieta, Kanarek” R. Brzyka, w którym grała, otrzymał Nagrodę Główną – Laur Konrada na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje i okazał się najlepszym przedstawieniem Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski – Plebiscyt TVP Kultura.

Wystąpiła także w filmach: „Dwa księżyce”, „Poranek kojota”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą” jako Halinka Struzikowa- Bocian. Można ją było oglądać w serialach: „Barwy Szczęścia” jako Mariannę, „Pierwsza miłość” jako Aurelię, „Cisza nad rozlewiskiem” jako matkę Kuby, „Dziewczyny ze Lwowa” jako Elżbietę, czy w „Klan” jako Henrykę Kazuń. Prywatnie mama Mai i Jana. Lubi  zwierzęta.

W Teatrze Capitol występuje w komedii „Przyjazne dusze” w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.