Dominika Kryszczyńska

Góralka pochodząca ze Szczyrku, urodzona 31 marca 1994 roku.

Studentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Pod okiem aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej stawiała swoje pierwsze kroki na deskach teatru. W latach 2013-2014 studiowała w Warszawskiej Szkole Filmowej na kierunku aktorstwo. Ukończyła warsztaty tańca techniką Piny Bausch u tancerki Malou Airaudo.

Zadebiutowała w 2016 roku w spektaklu „Princess Ivona” w reż. Omara Sangare na deskach Teatru Syrena w Warszawie, gdzie zagrała tytułową rolę Ivony.

Natomiast w marcu 2017r. miała swój debiut w Teatrze Telewizji w spektaklu „Listy z Rosji” reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego.

W tym samym roku wystąpiła również w roli Malwiny Potrzask w filmie fabularnym krótkometrażowym ‘’Milczenie Polskich Owiec’’ w reżyserii Macieja Stuhra, który miał swoją premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a następnie Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Aktualnie występuje w spektaklu „Trzy siostry” reż. Grzegorza Chrapkiewicza w Teatrze Collegium Nobilium, oraz w nowym sezonie serialu „Przyjaciółki”. W Teatrze Capitol występuje w spektaklu “Dwie pary do pary”.

 

By continuing to use our website, you consent to the usage of cookies as described in our Privacy Policy.