BRZECHWA 2020

„Brzechwa 2020” to spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Krzysztofa Chodorowskiego i Olafa Lubaszenki. Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez twórców w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.

W capitalnej Szkole – „The Capitol Poet School” odbywa się pierwsza lekcja po wakacyjnej przerwie.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie. Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie wakacji w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszą bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.

Czy ktoś okaże się „Leniem” albo „Skarżypytą”?
Jakie zwierzęta można spotkać w „ZOO?”
Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowie i odporność?

Odpowiedzi między innymi na te pytania czekają na Was podczas przedstawienia.
Serdecznie zapraszamy na pełen humoru, nieco zwariowany spektakl „Brzechwa 2020” o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru :) Serdecznie zapraszamy!

Spektakle w Gdańsku zostały objęte patronatem przez Trójmiasto.pl 

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Brzechwa 2020” ma charakter edukacyjny, realizuje punkty z podstawy programowej w zakresie rozwoju kompetencji czytelniczych. Artystyczna adaptacja twórczości poety, którego wiersze są także obecne na aktualnej liście lektur szkolnych, zachęca do sięgania po książki w ogóle i pokazuje, że mogą one być naprawdę ciekawe.

Spektakl oparty na twórczości Jana Brzechwy.

W sztuce został wykorzystany także wiersz pt.”Lokomotywa” Juliana Tuwima.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Chodorowski i Olaf Lubaszenko

Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński 

Scenografia i kostiumy: Honorata Paprot

Animacja multimedialna Jana Brzechwy: Michał Kwiatkowski – Studio MIHA

Obsada:  

Wychowawczyni: Justyna Kacprzycka / Kamila Salwerowicz

Nauczyciel:  Paweł Bernadowski / Michał Zacharek

Uczennica Hania: Hanna Łubieńska / Zuzanna Kotara

Uczennica Mania: Beata Kępa / Martyna Matoliniec

Uczeń Janek: Michał Kurek / Michał Iwaszkiewicz

Uczeń Franek: Karol Sobczyński / Jakub Suwiński

Głos Jana Brzechwy: Olaf Lubaszenko

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 5 -12 lat.

KIEDY GRAMY

WYBIERZ MIASTO I KUP BILET

Data premiery: 2022-11-05

50 minut bez przerwy

od 39 zł

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.