Hugh Lofting

DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA

Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabierze Was w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni. Wyprawa do Afryki, uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp, a to wszystko przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów.

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie edukacji polonistycznej w szkołach podstawowych. To adaptacja sceniczna dzieła literackiego „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” (autor Hugh Lofting), które wchodzi w kanon lektur szkolnych, proponowanych do wspólnego lub indywidualnego czytania wśród dzieci i młodzieży. Przedstawienie rozwija wyobraźnię dziecka i jest idealne na wprowadzenie oraz zapoznanie dziecka z kulturą teatralną.

 

Teatr Capitol realizuje projekty m.st.Warszawy: “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” oraz “Kulturalny przedszkolak”

Instrukcja dla nauczycieli, jak skorzystać z programów :  “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” oraz  “Kulturalny przedszkolak”  <<<KLIKNIJ TUTAJ>>>

 

Miło nam poinformować, że Teatr Capitol otrzymał nagrodę główną XXII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku.

Świat przyjazny dziecku powinien być bezpieczny, pełen miłości i zrozumienia. Dziecko powinno mieć możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, zdobywania wiedzy oraz rozwijania swoich umiejętności. Powinno być otoczone opieką i wsparciem. Ważne jest również, aby dziecko miało prawo do zabawy, odpoczynku i swobody wyrażania swoich emocji. Świat przyjazny dziecku to taki, w którym każde dziecko ma szansę na pełny rozwój i szczęśliwe dzieciństwo.

 

Spektakl jest rekomendowany dla dzieci od 3 roku życia.

Reżyseria i adaptacja tekstu Tomasz Gawron
Scenografia i kostiumy Krystian Szymczak
Światła Krystian Szymczak
Teksty piosenek Karolina Słyk
Konsultacja dramaturgiczna Adrian Nowakowski
Muzyka Tomasz Bieliński

 

KIEDY GRAMY

Data premiery: 2016-09-24

Wiek: 3 – 12 lat

POBIERZ TERMINY

ok. 60 minut bez przerwy

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.