PINOKIO

Teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.

Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych.

 

Teatr Capitol realizuje projekty m.st.Warszawy: “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” oraz “Kulturalny przedszkolak”

Instrukcja dla nauczycieli, jak skorzystać z programów :  “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” oraz  “Kulturalny przedszkolak” –> KLIKNIJ TUTAJ

 

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Pinokio” zawiera punkty w zakresie edukacji polonistycznej, plastycznej i etycznej. Rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. Uczeń określa, co jest dobre, a co złe w otaczającym go świecie na podstawie sytuacji przedstawionej w spektaklu. Ponadto „Pinokio” wchodzi w kanon lektur szkolnych – przedstawienie będzie znakomitym uzupełnieniem omawianej podczas lekcji lektury.

Autor: Carlo Collodi

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia: Iza Toroniewicz

Kostiumy: Krystian Szymczak

Muzyka: Agnieszka Szczepaniak

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Projekcje: Janusz Szymański

Wykonanie lalek: Barbara Grajny, Maja Krupińska

Głos Tuńczyka: Przemysław Stippa

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Obsada: Maja Szkutnik, Grażyna Rogowska, Marlena Suder, Igor Obłoza, Michał Ziembicki

Spektakl rekomendowany dla Widzów w wieku 5 – 12 lat.

KIEDY GRAMY

Data premiery: 2019-03-10

Wiek: od 5 lat

POBIERZ TERMINY

ok. 70 minut bez przerwy

od 55 zł

Strona używa technologii, takich jak pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Chcemy aby prezentowane przez nas treści i reklamy były możliwie najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. Jeśli nie blokujesz tych plików, zgadzasz się na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj - możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmian w ustawieniach przeglądarki oznacza wyrażenie zgody. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.